Zapraszamy do Wicia Malowniczo położona - plaża, wydmy, lasy tworzą
niepowtarzalny urok tego miejsca. Nasze domki
letniskowe nad morzem, oddzielają je jedynie wydmy,
a to doskonałe miejsce dla osób uciekających od gwaru
i zgiełku a szanujących ciszę i spokój.

Wakacje nad morzem to świetny pomysł
na rodzinny urlop. Miejscowość Wicie
położona jest pomiędzy morzem Bałtyckim
a jeziorem Kopań, oddalona o 15 km
od Darłowa, 35 km od Ustki.

Spokojna okolica Wicia jest bogata w atrakcje zarówno dla młodszych jak i starszych  
urlopowiczów.

 

 
Atrakcje
Wicie

Wicie to, niewielka wieś chłopska i rybacka. Została założona około 1400 roku przez Szwedów. Z języka szwedzkiego wywodzi się również nazwa wsi - Vittja. Jest to geograficzny środek polskiego wybrzeża, znajduje się na 262 km.

 

Mała wieś, położona w północno - wschodniej, najdalej wysuniętej w tym kierunku części gminy Darłowo. Zlokalizowana między nadmorskimi wydmami od północy, a podmokłymi i bagnistymi łąkami od strony południowej i od strony jeziora Kopań.
Wielką atrakcją tego pasa są wydmy porośnięte sosną czarną, a także roślinnością wydmotwórczą. Atrakcją samą w sobie jest Mierzeja Bukowa, oddzielająca morze od jeziora Kopań.

Smażalnia ryb - 800m - ok. 5 minut pieszo
Sklep - 200m - ok. 15 minut pieszo w centrum Wicie
W centum miejscowości, około 1500m od naszego ośrodka  znajdują się sklepy, restauracje, pizzeria, kawiarnia, bary i smażalnie.
czytaj
Plaża w Wicie

Wicie poza piękną okolicą wszechobecną ciszą posiada również spokojne kąpielisko morskie, które szczyci się piękną szeroką i piaszczystą plażą.

Czysta, nigdy nie zatłoczona, piaszczysta plaża i malownicze wybrzeże z niewysokim klifem. Każdy znajdzie tutaj to, czego szuka. 

Plaża w Wicie - ok. 380 m.
czytaj
Jezioro Kopań

Ma blisko 880 ha. Jest płytkie, w najgłębszym miejscu lok 4m. Od morza oddziela je tylko wąski pasek lądu. To świetne miejsce dla Wędkarzy i zwolenników windsurfingu. Fala na jeziorze jest prawie zawsze.

W jeziorze Kopań jest dużo ryb, a wśród nich węgorze, sandacze, szczupaki, liny, okonie, płocie, leszcze i wiele innych.
Jezioro Kopań ma przed sobą dużą przyszłość jako łowisko alternatywne. Z Darłowa wypływa dużo kutrów z amatorami wędkarstwa morskiego, czasem jednak wyprawy te nie dochodzą  do skutku ze względu na silne wiatry na morzu.
czytaj
Atrakcje w Darłówku i Darłowie

Park Wodny JAN w Darłówku jako jedyny w Europie umożliwia korzystanie z dobrodziejstw podgrzewanej wody morskiej przez cały rok. Połączenie zabawy dla rodziny z leczniczymi właściwościami wody morskiej klasyfikuje ten obiekt na szczycie piramidy obiektów o charakterze wypoczynkowo-rozrywkowo-leczniczym. Wstęp do parku wodnego JAN dla naszych gości  jest  w cenie biletu ulgowego, bez względu na wiek, po okazaniu potwierdzenia, które można otrzymać  u opiekuna ośrodka.

Rejsy wycieczkowe w morze, na dorsza, na wyspę Borcholm.

W Darłowie zamek książąt Pomorskich, kościół Mariacki, kościół św. Gertrudy, gotycki ratusz.
 

Głównymi atrakcjami zarówno dla dzieci jak i dorosłych są zjeżdżalnie wodne (łącznej długości 230 m), dzika rzeka i brodzik dla dzieci. Pozostałą część stanowią baseny o łącznej wielkości 1500 m² z możliwością wypływania na zewnątrz, jaccuzi oraz sauny.  
Rabat dla Naszych Gości 
Każdy dorosły płaci jak za bilet ulgowy.
 

Aquapark Jan - 16 km
czytaj

COPRYIGHT BY DARMAX | PROJEKT: WWW.WPOLDODZIEWIATEJ.PL